Na podstawie danych GUS od kilku lat w czołówce branż o największej liczbie wypadków wciąż znajdują się m.in. przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz budownictwo. W ostatniej wymienionej branży doszło do największej liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Jak wynika ze statystyk większość wypadków była spowodowana nieprawidłowym zachowaniem się pracownika.

W sprawie, którą prowadziliśmy nasi prawnicy walczyli o prawo do odszkodowania dla córki mężczyzny, który był pracownikiem budowy. Ojciec dziewczyny spadł z rusztowania. Niestety nie udało się go uratować. Jedną z przyczyn upadku mężczyzny był fakt, że znajdował się on pod wpływem alkoholu. Częściowo przyczynił się więc do tej tragedii.

Ubezpieczyciel przyznał córce 12 000 zł zadośćuczynienia oraz 6 000 zł odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Dziewczyna jest małoletnia, wciąż się uczy, nie może podjąć pracy zawodowej. Eksperci Lift Investment po dokładnej analizie sprawy, wydali opinię o zaniżonej kwocie odszkodowania w tej sytuacji. Nasi prawnicy skierowali sprawę do sądu. Córce przyznano dodatkowe 25 500 zł zadośćuczynienia.

Ta sprawa pokazuje, że nawet w przypadku przyczynienia się poszkodowanego do wypadku w pracy, rodzina może liczyć na odszkodowanie. Warto znać swoje prawa i walczyć o pełne odszkodowanie. Prześlij sprawę do bezpłatnej analizy, sprawdzimy czy ubezpieczyciel nie zaniżył Twoich należności: lift@liftinvestment.pl lub +48 34 341 00 85.